TOPENÍ

TOPENÍ

Provádíme instalatérské a topenářské práce, rozvody vody, ústřední a podlahové vytápění. Dodáváme a instalujeme tepelná čerpadla, solární systémy, kotle na plyn, uhlí, pelety. Záruční a pozáruční servis.

PODLAHOVÉ TOPENÍ-ZÁRUKA 15 LET

Výhody podlahového topení

  • úspora oproti vytápění s radiátory až 25 %
  • téměř dokonalé rozložení tepla v místnosti
  • nízká prašnost (doporučeno pro alergiky)
  • méně vysušuje vzduch a nevíří prach v místnostech oproti radiátorům
  • skrytí ve stavební konstrukci umožňuje plné využití interiéru
  • dlouhá životnost
  • zvyšuje tržní hodnotu nemovitosti

Topenářské práce

Realizujeme montáž klasických topení ale i montáže podlahového topení, kterému patří budoucnost. Ušetří Vám spoustu energie, ale i prostoru v bytě či domě. Spolupracujeme s osvědčenými dodavateli, proto zaručujeme nejen kvalitní provedení, ale i vynikající materiály. Součástí topenářských prací jsou samozřejmě i rozvody topení.

Kotle pro všechny zdroje energie – plyn, uhlí, pelety. Ústřední a podlahové vytápění.

Montujeme kotle v provedení pro všechny zdroje energie, od tuhých paliv přes plyn a elektriku až po kotle na pelety, biomasu atd. Naši montéři jsou pravidelně proškolováni přímo u zastoupení jednotlivých výrobců. Kotle na plyn, biomasu (pelety) i na pevná paliva montujeme do rodinných domků a bytů, ale i velkokapacitní kotelny v činžovních domech, provozovnách a halách. Zajistíme kompletní záruční a pozáruční servis.

Plynové kotle

Topení zemním plynem v tradičních typech kotlů je spojeno – podle typu zařízení – s většími či menšími ztrátami. Zařízením, které svou účinností (přes 100 %) dosahuje téměř ideálních parametrů jsou plynové kotle kondenzační. V souvislosti s růstem cen energií v případě volby topného systému s plynovým kotlem, doporučujeme právě plynový kotel kondenzační. Klasický kotel je sice levnější, ale má nižší účinnost a tím i větší spotřebu plynu. Vysoká účinnost kondenzačních kotlů v kombinaci se zdražováním plynu ale zkracuje dobu návratnosti investice, a tak se tato zařízení dostávají do popředí zájmu.

Kotle na tuhá paliva

VIADRUS-SLOUKOV-ATMOS-DAKON-OPOP

KOTLE NA PELETY

Co je to biomasa, co je to bioplyn?

Biomasa je definována jako hmota organického původu. V souvislosti s energetikou jde nejčastěji o dřevo a dřevní odpad, pelety, slámu a jiné zemědělské zbytky včetně exkrementů užitkových zvířat. Při rozkladu organických látek (hnůj, zelené rostliny, kal z čističek) v uzavřených nádržích bez přístupu kyslíku vzniká bioplyn. Ze zemědělských odpadů se v největší míře energeticky jako biomasa využívá kejda, případně i slamnatý hnůj, sláma, zbytky travin, stonky kukuřice, bramborová nať a další. Tímto způsobem je možné zpracovávat také slámu, piliny a jiný odpad, proces je však pomalejší.

Jaký kotel si vybrat?

Před rozhodnutím použít jako zdroj tepla kotel na biomasu je nutné mít zajištěný dostatečný přísun paliva. S ohledem na kvalitu dostupného paliva (zemědělské odpady, lesnické odpady, prořezy, cílené pěstění rychle rostoucích dřevin, nákup pelet) je nutné potom zvolit příslušnou technologii kotle, popřípadě zvolit správnou technologii úpravy získaného paliva (štěpkovače, atd.). Z vypočtené roční spotřeby tepla je třeba určit roční spotřebu paliva a podle toho objemy skladovacích prostorů paliva (dřevěný odpad, pelety atd.) v závislosti na intervalu jejich zásobování.

Princip spalování

Kotle pro rodinné domky pracují obvykle tak, že se palivo (biomasa – dřevěný odpad, pelety atd.) nejprve zplyňuje a teprve potom se plyn spaluje. Takový systém umožňuje velmi dobrou regulaci srovnatelnou s plynovými kotli. Kotle spalují nejčastěji polenové dříví či pilinové brikety, někdy v kombinaci se dřevní štěpkou nebo dřevním odpadem. V zahraničí si získávají oblibu právě již zmíněné lisované pilinové pelety, které umožňují bezobslužný provoz kotle a komfortní dopravu a skladování a jsou vhodné pro RD.

Proč právě pelety?

Pelety jsou granule získané vysokotlakým lisováním dřevního odpadu. Tím se rozumí nejen nejčastěji používané piliny, ale například i sláma nebo třeba šťovík. Protože se jedná o nenákladný obnovitelný zdroj energie, obecně se pelety považují za palivo budoucnosti. Při spalování pelet totiž nedochází ke zvyšování emisí skleníkových plynů, protože emise CO2 vznikající při spalování pelet jsou pohlcovány pomocí procesu fotosyntézy. Vzniká přitom jen minimální množství popela, který lze navíc využít jako hnojivo navracející půdě potřebné živiny.